Granuflex Extra Thin - opatrunek hydrokoloidowy 10 x 10 cm (1 szt.) - ConvaTec
- Cienki opatrunek hydrokoloidowy przeznaczony do leczenia ran powierzchniowych na wszystkich etapach gojenia, bez infekcji. Do ran suchych lub z niewielkim wysiękiem.
Granuflex Extra Thin - opatrunek hydrokoloidowy 10 x 10 cm (1 szt.) - ConvaTec REF: 187954
Jest to jałowy cienki opatrunek hydrokoloidowy, złożony z wewnętrznej (stykającej się z raną) warstwy hydrokoloidowej na podłożu samoprzylepnego polimeru, oraz z warstwy zewnętrznej - pianki poliuretanowej.
Charakterystyka kompresu Granulex:
- Miękki, elastyczny i wodoodporny
- Wyjątkowo cienki
- Kształt: kwadrat
- Reaguje na kontakt z wysiękiem rany tworząc spójny żel, który idealnie dopasowuje się do łożyska rany
- Sprzyja procesom gojenia, wchłania wysięk oraz wspomaga autolizę tkanek martwiczych
Zastosowanie opatrunku:
- Rany suche lub z niewielkim wysiękiem
- Owrzodzenia podudzia na tle niewydolności żylnej i tętnicze
- Oparzenia (I stopnia)
- Miejsca pobrania skóry do przeszczepu, rany pourazowe, rany po operacjach chirurgicznych
Porady odnośnie stosowania opatrunków Granuflex:
Z uwagi na to, że opatrunek żelujący się powiększa podczas pochłaniania wysięku zaleca się dobór rozmiaru aby ok. 2-3 cm wystawały na zewnątrz rany. Jeżeli opatrunek przybiera kolor wysięku nie powinno nas to niepokoić. Kompres może pozostawać na ranie nie dłużej niż 7 dni. Stan opatrunku należy kontrolować.
Żeby usunąć opatrunek należy delikatnie odkleić jeden róg opatrunku, a następnie rozciągnąć go aż zacznie odstawać od skóry. Czynność powtórzyć z pozostałymi rogami dopóki nie odklei się całkowicie.
Cena dotyczy 1 szt.
Marka
REF
187954
Kod producenta
768455157242
Rozmiar
10 x 10 cm
Marka
ConvaTec
Rodzaj produktu
Hydrokoloidy
Linia produktów
Granuflex
Stopień wysięku
Brak
Mały
Szerokość
od 5,5 do 10 cm
Długość
do 14,5 cm
Zastosowanie opatrunku
do oczyszczania ran
na rany ostre
na trudno gojące się rany
na zmiany skórne - maceracja lub rumień
mocujące (wtórne)
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię

